YURT DIŞI İŞ GEZİSİ DESTEK PROGRAMI UYGULAMA ESASLARI REVİZYONU

YURT DIŞI İŞ GEZİSİ DESTEK PROGRAMI UYGULAMA ESASLARI REVİZYONU

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği`nden gelen yazıda bildirildiği üzere,KOSGEB`le geçtiğimiz sene gerçekleştirdiğimiz işbirliği sonucunda oda ve borsalarımızın KOBİ`lerin katılımı ile düzenledikleri KOSGEB destekli yurt dışı iş gezisi başvuruları Birliğimize yapılmakta, ardından KOSGEB tarafından onaylanmaktadır.

Gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde KOSGEB tarafından İşletme Geliştirme Destek Programı Uygulama Esasları`nın Yurt Dışı İş Gezisi Desteği başlığında 02.01.2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yapılan iyileştirme aşağıdaki gibidir.

- Destek Limitlerinde Artış: Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Avustralya kıtası ile Asya Pasifik Ülkeleri için destek 5.000 TL`den 10.000 TL`ye Çin Halk Cumhuriyeti dahil diğer ülkeler için 3.000 TL`den 5.000 TL`ye çıkarılmıştır.

- Kolay Başvuru: Başvuru esnasında talep edilen, iş yükünü artıran ve bürokrasi oluşturan belgeler azaltılarak başvurular kolaylaştırılmış,

- Fuar Kapsamının Genişletilmesi: Destek kapsamına Milli Katılım Organizasyonu Düzenlenecek Fuarların yanı sıra Prestijli Fuarlar Listesi de dahil edilmiştir.

Üyelerimize duyurulur.... 


Tarih : 15.1.2020
/ 58 kişi görüntüledi.