BORSAMIZ AKILLI ŞEHİRLER VE BELEDİYELER KONGRE VE SERGİSİ ‘NE KATILDI

BORSAMIZ AKILLI ŞEHİRLER VE BELEDİYELER KONGRE VE SERGİSİ ‘NE KATILDI

Highslide JS

Borsamızın Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Aktaş, Meclis Başkanı Abdulhakim Aytimur, Genel Sekreter Abdullah Dal  Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı işbirliğiyle ATO Congresium’da gerçekleşen Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi’ne katıldılar.

Konuyla ilgili yönetici ve uzmanları bir araya getirerek akıllı şehirlere geçiş sürecine ivme kazandırmayı hedefleyen kongrenin açılış konuşmaları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile TBB  ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin tarafından yapıldı.

Konuşmasında belediyelerin akıllı şehirlerle ilgili önemli çalışmalar hayata geçirdiğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan "Kimi belediyelerimizin şimdiden akıllı şehirlerle ilgili hem kurumsal kapasiteyi geliştirme hem de fiili uygulamalar yönünde adımlar attıklarını biliyoruz. Tüm bu hazırlıklarla Türkiye, akıllı şehirler konusunda dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer alıyor. Belediyelerin akıllı şehir kavramı çerçevesinde altyapı, güvenlik, enerji, yönetim, eğitim ve öğretim, sağlık, bina ve ulaşım gibi alanlarda önlerinde çok geniş bir potansiyeli bulunuyor. Bu alanlardaki uygulamaların ortak amacı daha az maliyetle daha verimli ve etkili hizmet sunabilmektir." ifadelerini kullandı.


Tarih : 16.1.2020
/ 133 kişi görüntüledi.