TÜRKİYE-KATAR İŞ FORMU 21 KASIM 2019 ,İSTANBUL

TÜRKİYE-KATAR İŞ FORMU 21 KASIM 2019 ,İSTANBUL

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan yazıda; Türkiye-Katar is Forumu düzenlenecektir. Forum, Katar Başbakanı Abdullah bin Nasser bin Khalifa Al Thani`nin himayelerinde 21 Kasım 2019 Perşembe günü İstanbul’da Katar Başbakanı Abdullah bin Nasser bin Khalifa Al Thani’nin himayelerinde “Türkiye-Katar İş Forumu”nun gerçekleştirileceği bildirilmektedir. Bahse konu foruma çeşitli sektörlerden yaklaşık 70 Katarlı firma ile yatırım, hukuk, sanayi, ulaştırma-lojistik, serbest bölgeler konularında önde gelen Katarlı bürokratların katılımının beklendiği belirtilmektedir.

Türkiye ile Katar arasındaki ticaret hacmi 2018 sonunda, 2,5 milyar Dolar’a yaklaşmıştır. Müteahhitlik firmalarımızın bugüne kadar Katar’da üstlendikleri projelerin değeri 17 milyar Dolar düzeyindedir. 2022 Dünya Kupası ve 2030 Katar Ulusal Vizyonu çerçevesinde gerçekleştirilmesi gündemde olan alt ve üstyapı projeleri firmalarımız için yeni fırsatlar barındırmaktadır.Ülkemizde önemli yatırımları olan katar sermayesinin Türkiyeye ilgi artmaktadır.

Forum Programının sonunda Türk ve Katarlı firmalar arasında ikili görüşmeler gerçekleştirilmesi imkânı olacaktır. Katarlı firmaların listesi katılım teyidi veren firmalara bilahare iletilecektir.

Etkinliğe ilişkin taslak program ve detaylı bilgiler Ek-1’de yer almakta olup, katılım sağlamak isteyenlerin 20 Kasım 2019 tarihine kadar katarforum.tobb.org.tr internet adresinde yer alan başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.  Konuyla ilgili detaylı bilgi için Sayın Kaan Gaffaroğlu (kaan.gaffaroglu@tobb.org.tr) ile iletişime geçilebilir.

Üyelerimize duyurulur.


Tarih : 13.11.2019
/ 155 kişi görüntüledi.