AYSAN PAMUK A.Ş. VE EMİN MUZAFFER YUMUŞAK

AYSAN PAMUK A.Ş. VE EMİN MUZAFFER YUMUŞAK

Highslide JS

Aysan şirketler grubu, her türlü zirai ürünü işlemek üzere  tesis kurmak ve ithalat ve ihracat alanında faaliyet göstermek üzere 1990 yılında Emin Muzaffer  Yumuşak tarafından kurulmuştur. Firmamız, kuruluşundan itibaren  özellikle Mardin ve Adana illerinde  gerçekleştirdiği yatırımlarla kendi sektöründe, bölgede ve ulusal düzeyde başarısını her geçen gün artırmaktadır. 

Firmamızın kuruluş  tarihi 1990 olmasına rağmen pamuk ve çırçır alanındaki tecrübelerimiz daha eski dönemlere dayanmaktadır. Bu alandaki ilk faaliyetlere firmamızın kurucusu olan Emin Muzaffer Yumuşak tarafından  1976 yılında çırçır tesisi kurularak başlanmıştır. Zamanla bu sektörde sahip olunan uzmanlaşma ile 1996 yılında pamuk yağı üretimi için altyapı oluşturulmuş ve aynı yıl 150 ton hammaddde işleme kapasiteli yağ üretim tesisimiz Mardin Nusaybin’de  faaliyete geçmiştir. Üretim kapasitesi ve ürün portföyünün genişletilmesi amacıyla 2009 yılında Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde tahıl kurutma ve depolama tesisimiz ile gıda sanayisinde gerçekleştirdiğimiz faaliyetlere yenileri eklenmiştir .  Fizibilite çalışmaları ve bölgesel ihtiyaçlar gözetilerek bölgede faaliyete başlayan  firmamızın faaliyet alanı her geçen gün genişlemektedir. Bu süreçte önceliğimiz, etik değerlerden ve üstün kalite anlayışından ödün vermeden ülke ekonomisine katkıda bulunmaktır. Bu firmaların ilçemiz ve ülkemiz ekonomisine yaptığı katkılar dışında firmamızı n kurucusu Emin Muzaffer Yumuşak ve ailesi, ilçe ekonomisinin gelişimini hızlandırmak ve ilçede kurumsallaşma kültürünü yerleştirmek için 1989 yılında Nusaybin Ticaret Odası’nın kurulmasını sağlamış ve Emin Muzaffer Yumuşak ilk başkanı olmuştur. Bunun yanında ilçemizdeki diğer işadamlarıyla birlikte  1994 yılında Nusaybin Ticaret Borsası’nı aktif hale getirmiştir ve oğlu Ümit Yumuşak borsamızın ilk başkanlığını yapmıştır. Emin Muzaffer Yumuşak’ın ilçemize  katkıları bununla da sınırlı kalmamış ve Nusaybin Şoförler Odası’nın kurulması ve ilk başkanlığı, pasaport dairesinin ilçemize gelmesi, pamuk eksperliğinin güneydoğuda ilk defa Nusaybin’de  kurulması, sınır kapısının transit hale getirilmesi ve sınırdaki mayınlı bölgelerin mayınlardan temizlenerek tarıma kazandırılması projesinin kamuoyuna sunulması gibi ilçemize birçok yenilik getirmiştir.

Nusaybin Ticaret Borsasının organize ettiği Eğitim, Seminer ve gerek yurtiçi ve yurt dışı fuarlarına katılımımı sağlayarak birçok deneyim kazandım.Başta Nusaybin Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Necdet Aktaş ve Nusaybin Ticaret Borsasının bütün Yönetim Kuruluna ve Meclis Üyelerine teşekkür ederim. 

 


Tarih : 25.09.2017
/ 3360 kişi görüntüledi.